Zaczyna się…

apple-256261_640

Szkoła.

A raczej studia. Ale jak mówimy o „szkole” to wszyscy mają skojarzenia z nauką. I lepiej nam sobie zobrazować szkołę jako budynek, w którym się uczymy, niż Uniwersytet. Czemu teraz? Przecież studia zaczynają się w październiku! Za granicą jest trochę inaczej. Tutaj jest parę różnych typów uczelni wyższych i trochę różni się to od polskiego systemu nauczania.

Doba ma tylko 24 godziny. Ciężko pogodzić czytanie książek, przeglądanie internetu, granie na gitarze, rysowanie, gdy jeszcze dojdzie szkoła. Wtedy trzeba z pewnych rzeczy zrezygnować. Świetnie mi się pisało codziennie w ciągu wakacji. Udało mi się to osiągnąć przez prawie miesiąc! Otrzymałem sporo komentarzy, subskrypcji, ‚lubię to’. Również byłem całkiem dobrze „poczytny” jak na raczkującego bloga. Dzięki Wielkie!

Czy skończę z blogowaniem? Oczywiście, że nie. Mój mały projekcik będzie dalej się rozwijał. Pomysły prawdopodobnie będą się tworzyć „na stacji” w oczekiwaniu na pociąg. Również w nim podczas męczącego dnia, gdy nie ma już sił na telefon. Zawsze pozostaje notatnik pod postacią Evernote, gdzie zawszę mogę spisać swoje myśli. Jednak… nie lubię tej formy. Na telefonie pisze się dosyć topornie. Szczególnie dotykowym. I wolno. U mnie myśli przechodzą z szalenie szybką prędkością.

Nie wiem jak sobie poradzę na studiach. Jeżeli będzie tak łatwo, jak wszyscy mówią, to będę miał sporo czasu na „swoje” zajęcia i myślę, że uda mi się częściej pisać na blogu. Jeżeli nauka mnie wciągnie… to możecie się spodziewać wpisów w innej formie. Od pewnego czasu rozmyślam nad naukową formą wpisów. Inspirację bym czerpał od ludzi wielkiej wiedzy.

Niedawno natknąłem się na tego bloga:

http://filozofy.blox.pl/html

Świetnie łączą tematykę pop-kultury, nauki i filozofii. Świetnie się to czyta. Ja jeszcze tak ładnie nie rysuje, ale może kiedyś…Najtrudniej jest sobie wyobrazić i stworzyć postać według własnego pomysłu. Początkujący rysownicy wiedzą co mam na myśli. Jest taki etap w nauce kreatywnych umiejętności, gdzie przez pierwsze parę lat kopiujemy, a potem przychodzi czas na własne pomysły. Z muzyką też to miałem. Przez pewien okres tylko odtwarzałem. Teraz stworzenie własnej melodii, piosenki to nie problem. Kwestia czasu. I poświęcenia.

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Zaczyna się…

  1. Chyba zgadzam się w każdym calu. Ja karierę naukową kontynuuję od 4 lat. Muszę powiedzieć, że na polonistyce, w porównaniu do nauczania, jest naprawdę trudno i trzeba się namęczyć, aby zdać. Ale to może kwestia tego, że z zajęć na zajęcia ma się tonę książek do przeczytania i to nie tylko na jedne, ale na kilka i w końcu zbiera ci się tona razy x! A pośród tego nie ma czasu na czytanie tego, co się chce, nie ma czasu na rysowanie ani pisanie. Co prawda, w końcu doszłam do wniosku i jakoś to będzie i robiłam to, co chciałam, ale potem przed sesją noce były nieprzespane. Całkiem przyjemnie 😉

    Rozumiem, że zaczynasz dopiero studia. Pierwszy rok jest zwykle najtrudniejszy, a ostatni najłatwiejszy. Zobaczysz, jak to będzie u Ciebie. Jeśli nie miałeś dotychczas większych problemów z nauką, to teraz też nie będzieszich miał i spokojnie znajdziesz czas na pisanie bloga. Ja jakoś zawsze w przerwie albo na zajęciach, albo podczas jazdy na uczelnię (teraz już nie, bo chodzę na piechotę lub jeżdżę na rowerze) pisałam i rysowałam, więc wszystko da się zrobić, trzeba umieć się zorganizować. Ja oprócz studiów dodatkowo pracuję. Jest ciekawie, kiedy idziesz na uczelnię, a zaraz po niej śmigasz do pracy 🙂 Wielu ludzi mówi, że im więcej masz obowiązków, tym łatwiej znaleźć czas dla siebie. Kurcze, tak rzeczywiście jest! Ja naprwdę mam mnóstwo czasu na pisanie, ale czas a chęć i wena to trzy różne rzeczy. Niestety 😦 nie zawsze idą w parze. Tobie życzę powodzenia i żebyś ułożył sobie plan działania podczas roku akademickiego. Na pewno Ci się uda!

    Polubienie

  2. Też zazwyczaj mówię „szkoła” zamiast „uniwersytet” czy „uczelnia” – te słowa brzmią dla mnie trochę zbyt poważnie 😉
    Powodzenia w wyrabianiu się z wszystkimi obowiązkami i pasjami! 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s