Poezja, szkoła, studia oraz praca zespołowa.

Może po prostu brakuje mi wrażliwości? Próbowałem parę razy do niej podchodzić. W czasach szkolnych była mi wpajana na lekcjach polskiego. Interpretacja wiersza. Co autor miał na myśli? Wydaję mi się, że przyszłe pokolenia może też to czekać. Ale w innym stylu. Zgaduję, że będą to interpretacje piosenek popularnych w XX i XXI wieku. Kultura się tworzy codziennie. Nasi rodzice, przodkowie nie mieli takiego dostępu do informacji, jaki my mamy. Pamiętam czasy czytanek w podstawówce. Szczególnie jedną. Traktowała ona o uczeniu się dzieci w domach, za pośrednictwem komputera. Wtedy to był szok. Czy taka byłaby przyszłość? A teraz? Codzienność. Szkoły internetowe działają już od kilku lat. Uczyć się można z każdego miejsca na świecie. Wymagany jest jedynie komputer i dostęp do internetu. Jednak nigdy nie będę za taką formą nauki. Człowiek nie jest istotą przystosowaną do życia w samotności. Sam wolę jednak uczyć się w grupie. Szkoła jest do tego doskonałym miejscem. Wspólnie jesteśmy w stanie zdziałać więcej. W przyszłości nie będzie podziałów na pracę jednostkową. Zbyt rozległa staje się wiedza, aby wszystko spamiętać. Już nie spotkamy omnibusa. Dlatego też coraz więcej jest kierunków na uczelniach porozbijanych na parę gałęzi. Na ten przykład na uniwersytecie, gdzie miałem studiować informatykę jest około siedem jej gałęzi. Z tych, które pamiętam to były: informatyka Ekonomiczna, bio-informatyka. Informatyka kognitywna oraz czysta informatyka. Pozostałe kierunki miały jakiś związek z menadżerstwem i bodajże reklamą, ale nie mogę sobie dokładnie ich nazw przypomnieć. Szczególnie, że nie były one w języku polskim.

Pewne jest, że w informatyce bez zespołu niczego nie stworzymy. Da się to zrobić… lecz wymagałoby to o wiele więcej czasu. Szczególnie, że na początku trzeba mieć wiedzę z poszczególnych części Informatyki, a po drugie, ilość napisanego kodu. Nie oszukujmy się. Informatyka głównie opiera się na programowaniu. Instalacja oprogramowania i naprawa komputera nie są już umiejętnościami, które posiadają jedynie technicy magicy. I o dziwo, zmienia się to każdego roku. Zgaduję, że za 40, 50 lat umiejętność programowania będzie porównywalna do umiejętności czytania i pisania w obecnych czasach. Nie każdy musi to znać, nie każdy musi to lubić, ale żeby sprawnie się poruszać w obecnym świecie, trzeba te umiejętności jednak posiadać.

//

Wertując internet każdego dnia natrafiam na tonę interesujących filmów. Kiedyś były to głównie „śmieszne” filmy, które oglądałem głównie dla rozrywki. Aktualnie wiodą prym kanały edukacyjne. Może i jest ich mniej od tych rozrywkowych, ale wykonane są na całkiem dobrym poziomie.

Na pierwszym miejscu lądują polimaty

Jest ich ostatnio coraz miej, bo wykonawca zaczął współpracować z TVP, więc i czasu na internetowe odcinki mniej zostało, ale jednak dalej się ukazują. W aktualnym odcinku o plażowaniu, bikini i zmianach jakie przeszło na przestrzeni lat.

Drugi kanał, który jest w ciekawy sposób prowadzony należy do emce□

Przez niektórych głos prezenterki uznawany jest za irytujący, jednak dla mnie nie robi to zbytnio różnicy. Ważne, aby materiał prezentowany posiadał wysoką wartość merytoryczną. A taki on posiada.

Jedno-minutowa fizyka. Dla osób, które nie mają czasu na filmy… ale jednak je oglądają.

W tym odcinku o tym, na jaką odległość jest w stanie widzieć Legolas. W języku angielskim, więc dla niektórych może być to przeszkodzą.

Trochę dłuższy i moim zdaniem najlepszy kanał naukowy jaki znajduje się na YouTube. Stworzony na bardzo wysokim poziomie, w dobrej jakości, ciekawymi materiałami i świetną grafiką.

W obecnym odcinku o chorobach zakaźnych na przestrzeni wieków. Całkiem dobrze się to ogląda. Jeżeli zna się język angielski.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s