Granie w gry komputerowe rozwija mózg.

Podobnie jak granie w piłkę nożną, jazda samochodem, granie na instrumencie, granie w szachy, czytanie książek, rysowanie. To wszystko nas rozwija. Wszystkie czynności, które wykonujemy w pewien sposób powodują, że stajemy się lepsi.

Na potwierdzenie może być użyty niżej podany przeze mnie filmik:

I nie uwierzę, że ktoś żadnej z tych rzeczy wcześniej nie robił. Bo co można innego robić jako hobby jak nie podane przeze mnie rzeczy? Chyba, że ktoś pracuje… i nie ma czasu, a jego praca jest fizyczna. Wtedy nawet myśleć nie trzeba.  Na szczęście za parę lat się to zmieni. Wciąż są jednak wykorzystywani ludzie przy zbieraniu truskawek, na plantacjach, bądź w fabrykach. Jednak niedługo się to zmieni. Już teraz wiedza jest o wiele więcej warta, niż dwie ręce pozwalające wykonywać powtarzalną czynność. Być może i komputer jest omylny. Zdarzają się błędy. Tak zwane bugi (robaki). Jednak jestem w stanie o wiele bardziej zaufać komputerowi, niż człowiekowi. Choćby najnowszy wynalazek Google. Samochód bezzałogowy. Nie powoduje wypadków i sam się prowadzi. Jestem pod wrażeniem inżynierów, którzy to stworzyli. Mamy teraz 2014 rok. Jeszcze parę lat. Może dekada, a stanie się to normą. Szanuję naukowców i cieszę się, że starają się, by świat stawał się lepszy każdego dnia. Sam do tego dążę, by zmieniać świat na lepsze.

Korporacje może i nie cieszą się najlepszą renomą wśród ludzi. Najczęściej są postrzegani jaki wysysacze dusz. Jednak to dzięki nim, możemy oglądać świat takim jaki jest teraz. Apple, Google, Microsoft. To wszystko są wielkie korporacje znane na całym świecie. I to dzięki nim mamy telefony, komputery, konsole i niedługo… samochody. Jestem pewny, że niedługo i inne firmy podejmą się tego wyzwania. Jednak na to potrzeba czasu.

Zastanawiam się, ile jestem w stanie nauczyć się przez kolejne 5, 10 lat. Jak sobie wyobrażę co robiłem dekadę temu, ile się nauczyłem przez ten czas to jestem pełen podziwu dla swojej osoby. W jakim stopniu jestem rozwinąć umiejętności posiadane teraz przeze mnie? Swoje talenty? Z każdym rozwojem zmienia się nasze postrzeganie. Spróbujcie wytłumaczyć początkującemu gitarzyście jak się gra na gitarze. Dla was będzie to oczywiste. W końcu gracie od wielu lat. Dla nowego? Czarna magia. I tak jest z każdym zainteresowaniem, któremu będziecie chcieli poświęcić swój czas. Spytajcie się znanego piłkarza, jak strzela gole? Nie jest wam w stanie tego wytłumaczyć. Są to lata treningów i wyrzeczeń. Podobne pytanie można zadać muzykom (w odniesieniu do pisania piosenek), czy reżyserom (w jaki sposób tworzysz filmy?). To po prostu jest w człowieku.

Jednak powoli czasy się zmieniają. Nie wystarczy już umieć tworzyć filmy. Jest coraz więcej ludzi, którzy to umieją. Częściej wymagana jest od nas obsługa komputera w stopniu zaawansowanym. Tworzenie filmów coraz rzadziej odbywa się w terenie, tworzenie muzyki to już nie jest tylko sama znajomość instrumentu, programowanie to nie jest tylko jeden język. Filmy tworzone są na green-screenie, muzyka nagrywana jest na zaawansowanych programach, a programy piszę się w szeregu innych programów połączonych ze sobą. W każdej większej rzeczy jest wykorzystywany komputer. I nie zmienimy tego. Tak już jest ten świat stworzony. Analog został pokonany przez cyfrowy odpowiednik. I to samo będzie z pracą. Jest to kwestia kilku lat.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s